خانه / هنر در خانه / موضوعاتی از زندگی مشترکتان که هرگز نباید بگویید

موضوعاتی از زندگی مشترکتان که هرگز نباید بگویید

موضوعاتی از زندگی مشترکتان که هرگز نباید بگویید

به این مطلب امتیاز دهید

 زندگی مشترک : چگونه در زندگی زناشویی رازدار باشیم ؟ برای رازداری در زندگی زناشویی چه نکاتی باید رعایت شود ؟ در اینجا با مقاله ای درباره روانشناسی زناشویی ، نکاتی برای رازدار بودن در زندگی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

نکات روانشناسی زندگی زناشویی

نکات مهم در زندگی مشترک , زندگی مشترک

 

 

موضوعاتی از زندگی مشترکتان که هرگز نباید بگویید

زندگ زناشویی حریمی دارد که هیچ کس را نباید به آن راه داد چرا که اولین ورود به این حریم می تواند اولین راه خروج شما را باز کند ، خیلی خوب متوجه این جمله می شوید . حقیقت این است که هر زوجی باید مراقبت مواردی در زندگی مشترک خود باشند تا مبادا دچار عواقبت آنچه گفته شد شوند ، مواردی که در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند.

 

اینجا ۵ راز وجود دارد که نباید به هیچکس بگویید

۱٫عکس های شخصی

این گونه ای خود توضیحی است اما بعضی ها نمیدانند که عکس ها ی شخصی نباید در خارج از خانواده پخش شوند حتی اگر خیلی جذاب و خوش اندام در عکس ها افتادید باز هم نباید آنهارا به غریبه ها نشان دهید باید مرز خاصی بین شما و همسرتان با دیگران قائل شوید.

 

۲٫مشکلات مالی

هیچ چیز اندازه ی مشکلات مالی ازدواج را تحت تاثیر قرار نمیدهد.اکثر مردم نمیخواهند اعتراف کنند که مشکل مالی دارند اگرچه شکایت کردن از مشکلات مالی و درد و دل با دوستان وسوسه انگیز است اما سعی کنید آن را بین خودتان نگه دارید ، شما و همسرتان میتوانید یک برنامه ی اقتصادی بدون دخالت و نظر دیگران برای خود تهیه کنید.هنگامی که به دوستانتان راجع به مشکلات مالی توضیح میدهید ممکن است مشکل به جای حل شدن بزرگتر شود.دکتر تری میگوید با همسرتان راجع به مشکلات مالی صحبت کنید این بهترین روش پیدا کردن راه حل است. “زمان بی طرف” بهتر از تشکیل “زمان دوست” برای صحبت راجع به مشکلات مالی و حل کردن آن است.

 

۳٫جزعیات دعوای زن و شوهری

بحث و دعوا در رابطه طبیعی است قبول داریم که اکثر مواقع برای اختلافات خفیف نیازی به جنگ و دعوا نیست اما این زندگیست..

بهترین کار این است که بدانیم چگونه با آن کنار بیاییم و مشکلات را حل کنیم و وقتی دعوا تمام میشود نیازی نیست آن را کش بدهیم و دائما یاد آوری کنیم.این شامل صحبت کردن راجع به دعوا با دوستان و خانواده و یادآوری جزییاتش نیز میشود نه تنها باعث ناراحتی دوباره ی شما میشود بلکه ممکن است خانواده و دوستان شما با نصیحت اشتباه باعث اختلاف بیشتر بین شما و همسرتان شوند.

در واقع این یک راز است که باید حل شود اما فقط بین شما و همسرتان.همسرتان باید به شما اعتماد کند و رازهایش را به شما بگوید وقتی آن را با دوستانتان در اشتراک میگذارید بعید نیست که به گوش همسرتان برسد و باعث مشکلاتی شود که حتی پیش بینی نمیکردید.

 

۴٫رابطه زناشویی

اگر در رابطه ی زناشویی خود مشکل دارید آن را به دوستانتان نگویید سعی کنید با آرامش آن را با همسرتان در میان بگذارید و یا به دکتر مراجعه کنید

 

۵٫همسر شما واقعا چه فکری راجع به آنها میکند

شاید خانواده ی شما از همسر شما راضی نباشند نباید با توضیح دادن اینکه او واقعا چه فکری راجع به آنها میکند به این آتش دامن بزنید همچنین دوستانتان. در دنیا همسرتان با آدم های زیادی معاشرت خواهد کرد که شخصیت های گوناگونی دارند اگر دور از خودشان نظری راجع به شان داد دلیلی ندارد آن را مو به مو به فرد گزارش بدهید و همینطور اگر دوستان یا خانواده تان حرفی میزنند درست نیست که به او بگویید.اینکار فقط موجب اختلافات بی دلیل و غیر ضروری خواهد شد

 

نتیجه ی نهایی

راز همیشه هم چیز بدی نیست.آن هارا بین خودتان حفظ کنید و نگذارید استرس خارجی به آن وارد شود.و به این ترتیب رابطه بین شما و همسرتان عمیق تر میشود.دوستان و خانواده ی شما لازم نیست همه چیز را راجع به رابطه ی شما بدانند.بعضی چیز ها بهتر از ناگفته بمانند

 

 

زندگی زناشویی موفق

زندگی زناشویی عاشقانه

 

 

توصیه هایی برای ایجاد یک زندگی زناشویی مناسب

شما و همسرتان برای اینکه زندگی زناشویی خوبی را در کنار یکدیگر بسازید و تجربه کنید باید بتوانید برخورد مناسبی با یکدیگر در زمان های مختلف داشته باشید.فال روزانه

در زندگی زناشویی از بوسیدن، در آغوش گرفتن، گرفتن دستان همدیگر بیشتر بهره ببرید

ما از تعدادی از مشاوران ازدواج خواسته ایم تا بهترین توصیه های خود در مورد زندگی زناشویی را با ما به اشتراک بگذارند. از چگونگی برقراری یک ارتباط بهتر گرفته تا تنها سپری کردن بعضی از لحظات زندگی، همه و همه را در این نوشتار گنجانده ایم. اینها ممکن است بهترین نکته هایی باشند که تاکنون در مورد زندگی مشترک زناشویی گردآوری شده اند. تمامی همسران ( یا همسران آینده) باید این نوشته را بخوانند.

 

چند نکته همیشگی در زندگی زناشویی

۱ ) اگر هدف شما اینست که از یک زندگی رضایتبخش و پایدار بهره مند باشید، برای نقشی که در این رابطه به عهده دارید، – خوب یا بد- احساس مسئولیت کنید

وقتی نقش خود را در رابطه نمی پذیرید، همانند کودکی هستید که در یک زمین شنی، به صورت کودکی دیگر شن می پاشد. وقتی مسئولیت خود را در زندگی مشترک با همسرتان پذیرفتید، تنها در این صورت قادر خواهید بود که با همسر خود به ارتباطی صمیمی و متعالی دست پیدا کنید

۲ ) تحقیقات بارها نشان داده است که تماس بدنی بیشتر، از طریق رها سازی اکسی توسین (oxytocin) باعث ایجاد یک ارتباط قوی تر می شود

در زندگی زناشویی از بوسیدن، در آغوش گرفتن، گرفتن دستان همدیگر بیشتر بهره ببرید. وقتی همدیگر را می بوسید و یا در آغوش می گیرید، سعی کنید ۵ الی ۱۰ ثانیه آن را ادامه دهید. اینکار نتیجه ی بهتری خواهد داشت!

۳ ) موافقت با مخالفت ها را یاد بگیرید

هرگز دو نفر در مورد همه چیز با هم اتفاق نظر نخواهند داشت. این امر بلااشکال است. مهم اینست که تفاوتهای همدیگر را بپذیریم.

۴ ) گاهی اوقات خریدن هدیه لازم نیست و آنچه با ارزشتر تلقی می شود، توجه و به خاطر داشتن است

هر از گاهی یک نوشته داخل کیف، چمدان و یا بسته نهار همسرتان بگذارید و از او به خاطر خوبی هایش قدردانی کنید. پیدا کردن غیرمنتظرانه این نوشته روز او را سرشار از شادی و شعف خواهد کرد.

۵ ) برای آقایان درک این نکته مهم است که بدانند همسرانشان دوست دارند به آنها گوش بدهید

نیازی نیست که آقایان همه چیز را حل و یا بر طرف کنند. گوش دادن به تنهایی برای خانمها یک هدیه استثنائی است. خانمها نیز باید بدانند که آقایان باید زمانی را هم به خود اختصاص دهند. با دادن فضای بیشتر به او و شخصی نکردن مسائل، به او اجازه می دهید که با میل خود دوباره ارتباط برقرار کند و به ارتباطش پایبند باشد.

۶ ) بی ثمرترین تلاش در زندگی مشترک اینست که بخواهید همسرتان را تغییر دهید. چون مشکلاتی که با همسرتان دارید، بطور کلی مشکلاتی هستند که شما در خود دارید

وقتی می خواهید همسرتان را تغییر دهید، اینکار غالبا با نق زدن شروع می شود و با فرستادن این پیام که “تو همانی نیستی که من می خواهم”، تمام می شود. هیچ کس از دریافت چنین پیامی خوشحال نمی شود و در نهایت به فاصله گرفتن و دو قطبی شدن منتهی می شود. بگذارید که همسرتان همانی باشد که هست و شما نیز تلاشتان را معطوف به تغییر خود کنید.

۷ ) مشکلاتی از قبیل خستگی در اتاق خواب، عدم گفتگو، عصبانیت و … را مانند علائم یک بیماری تلقی کنید و با آن بیماری درست مانند یک بیماری به ظاهر لاعلاج برخورد کنید

هر درمانی را که می دانید، به کار ببرید. بالاخره یکی از این درمانها کارگر می شود و زندگیتان را مستحکم تر از قبل می کند.

بی ثمرترین تلاش در زندگی مشترک اینست که بخواهید همسرتان را تغییر دهید

۸ ) دفعه ی بعد که با همسرتان مشاجره داشتید، خجالت دادن، مقصر دانستن و حق گویی را کنار بگذارید، و بدون پریدن وسط حرفهایش، فقط گوش بدهید

احساسات و افکارتان را با استفاده از واژه ی “من” و به زبان خود بیان کنید. این وظیفه همسرتان نیست که ذهن شما را بخواند، افکار شما را حدس بزند و یا کلمات را بر زبانتان جاری کند. اینها موانعی بزرگ سر راه ارتباط صادقانه و باز هستند و مطمئناً به رنجش، عصبانیت، و ناامیدی در ارتباط منجر خواهند شد.

۹ ) برای قوی تر کردن زندگی زناشویی، بدانید که بیشتر مشاجرات دو طرفه هستند و هر دو طرف نکات و دلایلی قابل قبول برای احساسات خود دارند

۱۰ ) انصاف تنها یک واژه ی پنج حرفی نیست!

ممکن است در رفتار شما جایی برای انصاف وجود نداشته باشد و یا آن را به فراموشی سپرده باشید؛ اما زمان آن رسیده که آن را دوباره به زندگی برگردانید. آیا وقتی نوبت به تقسیم وظایف، ابراز نیازها، اظهار نارضایتی، مدیریت مالی زندگی، پدر یا مادری کردن، و حمایت از دیگری می رسد، انصاف به خرج می دهید؟ اگر نه، حتماً تلاش کنید انصاف را به ارتباطتان برگردانید و آن را ارتقا دهید.

۱۱ ) هیچ چیز در زندگی زناشویی، مهم تر از ارتباط بین زن و شوهر نیست

وقتی در زندگی مشترک به مسائلی دیگر از قبیل شغل، بچه، و علایق شخصی بیش از ارتباط زناشویی اهمیت داده می شود، مشکلات متولد می شوند. ارتباط زناشویی را اولویت اصلی زندگی قرار دهید. با اینکار، زندگی شکوفا می شود.

۱۲ ) آیا به دنبال تعاملات خوشایندتر در زندگی مشترک هستید، یا اینکه زندگی را به کام همسرتان تلخ و ناخوشایند کرده اید؟

اگر همسرتان با مهربانی، ملایمت، صبر و خودکنترلی با شما رفتار می کند، پاسخ به این رفتار او آسان است. اما اگر با شما بدرفتاری شود، مشکل می توان در جواب این رفتار، خوب بود. به این فکر کنید که چگونه می توانید برای همسرتان یک موهبت باشید، و در عوض، برکات این موهبت نصیب خود شما و زندگیتان نیز خواهد شد.

۱۳ ) هرگز جمله ای را با “تو” آغاز نکنید

به جای اینکار، جمله را با واژه ی “من” شروع کنید و سپس، به جای افکارتان، احساستان را در میان بگذارید. اینکار ممکن است به این آسانی هم نباشد، چرا که ما به بسیاری از افکارمان لباس احساس پوشانده ایم، مثل ” من احساس می کنم داری طردم می کنی”. احساسات اصیل عبارتند از ناراحتی، عصبانیت، خوشحالی، تنهایی، ناامیدی و … و شریک کردن همسرتان در احساسات واقعی می تواند به ارتباط بهتر و همدردی بیشتر منجر شود.

۱۴ ) نحوه ی قدردانی از همسرتان را یاد بگیرید

۱۵ ) مقصر دانستن و انتقاد را کنار بگذارید

روی صفات قابل تقدیر همسرتان تمرکز کنید و سپس صادقانه و بصورت غیرمنتظره، مراتب قدردانی خود را به خاطر داشتن چنین صفاتی ابراز کنید. بد نیست گاهی اوقات از خودتان نیز بخاطر داشتن خصوصیات مثبت و خوب تشکر کنید.

 

 

رازهای زندگی زناشویی موفق

نکاتی درباره رازداری در زندگی

 

منبع : بیتوته / نمناک


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

متن عاشقانه برای همسر | اشعار عاشقانه

متن عاشقانه برای همسر : جمله های عاشقانه همیشه راهی برای بیان احساسات واقعی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *