خانه / هنر در خانه / باهوش تر شدن با این راههای بسیار ساده امتحان کنید

باهوش تر شدن با این راههای بسیار ساده امتحان کنید

باهوش تر شدن با این راههای بسیار ساده امتحان کنید

به این مطلب امتیاز دهید

باهوش تر شدن  : چگونه باهوش تر باشیم ؟ نشانه های افراد باهوش چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره موفقیت ،  راه هایی برای افزایش هوش ، ویژگی های رفتاری افراد با هوش بالا در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

چهره افراد باهوش

باهوش یعنی چه , باهوش تر شدن

 

۲۵ راه ساده برای آنکه از همین امروز باهوش تر شوید

ایده و راهکاری های ساده برای باهوش تر شدن

 

هر روز ۱۰ ایده داشته باشید:

به این فکر کنید چطور فقر را کاهش دهید، چطور یک مشکل روزمره ای که دارید را حل کنید. مهم نیست ایده ها در چه زمان ، موردی است تا زمانی که مغز و ماهیچه های ایده تان کار می کند کافی است . لیست ممکن است حتی منجر به ایده ای برای شروع جدید یا نوشتن موضوع شود.

 

روزنامه بخوانید:

به شما کمک می کند از چیزهای مهمی که در اطراف تان اتفاق می افتد آگاهی داشته باشید. یاد می گیرید نظرات خود را شکل دهید و چیزهای به ظاهر بی ربط را به هم متصل کنید. همچنین چیزهای زیادی برای صحبت در مورد دو طرف و یا با دوستان خواهید داشت.

 

خواندن کتابهای داستانی یا تخیلی :

سعی کنید یک کتاب در هفته بخوانید. همیشه می توانید زمانی را برای خواندن، چه در سفرهای روزانه تان به حومه شهر و چه زمانی که در صف انتظار هستید ، پیدا کنید. راهی عالی برای پی گیری چیزی است که می خوانید و همچنین جامعه ای از خوانندگان دیگر را پیدا می کنید.

کتاب های تخیلی برای درک شخصیت ها و جذب شدن به یک دیدگاه دیگر عالی هستند، در حالی که کتاب های غیر تخیلی برای معرفی موضوعات جدید، از سیاست ، روانشناسی عالی هستند.

 

به جای تماشای تلویزیون، فیلم های آموزشی تماشا کنید:

گاهی اوقات دیدن چیزی در مورد موضوعی که دوست دارید لذت بیشتری از خواندن در مورد آن می دهد می توانید چیزهای زیادی از تجربیات دیگران نیز یاد بگیرید.

می توانید کارهای سرگرم کننده و آموزشی را در آکادمی خان پیدا کنید یا گفتگوهای TED را تماشا کنید. همچنین می توانید موارد خوبی را در کانال یوتوب پیدا کنید. در ویدئوها، اطلاعات اغلب در یک روش خوب و به یاد ماندنی ارائه می شوند.

 

منابع دانش مورد علاقه خود را بنویسید :

هر روز، از طریق وبلاگ های تخصصی، یا هر منبع دیگری که گرسنگی شما را برای دانش ارضا می کنند ، به راه خود ادامه دهید . این یک عادت بسیار ساده است ، چرا که سایر کاربران از محتوا استفاده می کنند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است . کسانی که در مورد موضوعات جالب می نویسند دنبال کنید. سعی کنید از این دستگاه برای ذخیره اطلاعات خواندنی استفاده کنید، و سپس سعی کنید قبل از خوابیدن شب آن ها را بخوانید.

 

دانسته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید :

اگر کسی را پیدا کنید که در مورد ایده ها با شما بحث و تحلیل کند، می توانید به دانش تان اضافه کنید و چشم اندازهای جدیدی پیدا کنید. هم چنین زمانی که ایده ها را به شخص دیگری توضیح می دهید ، به این معنی است که قطعا بر این مفهوم مسلط شده اید. حتی می توانید آنچه را که یاد می گیرید را به اشتراک بگذارید بدون اینکه مستقیما با کسی صحبت کنید. بسیاری از افراد دوست دارند وبلاگ ها را آغاز کنند تا آن ها بتوانند دیگران را در گفتگوی آنلاین درگیر کنند.

 

لیستی از مهارت های مربوط به کار هایی که می خواهید یاد بگیرید و دیگری از چیزهایی که می خواهید در آینده به دست آورید ، تهیه کنید:

گوگل راهی مناسب برای پی گیری لیست تان است. برای هر دو تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید یاد بگیرید، منابعی را جمع آوری کنید که این مهارت ها را به شما آموزش دهند و سپس هر روز بر روی آن ها کار کنید.

به عنوان مثال، اگر در زمینه علوم کامپیوتر کار می کنید، اولین لیست ممکن است پیشنهاد کند که یک روز چیز جدیدی را در پایتون یاد بگیرید.

برای لیست دوم می توانید به اهداف بلند مدت فکر کنید، مانند اینکه می خواهید به بازاریابی یا معماری بروید. قدم های کوچک لازم برای رسیدن به این هدف را یادداشت کنید.

 

لیستی از کارهایی که انجام داده اید :

در پایان هر روز، آنچه را که تکمیل کرده اید یادداشت کنید. این به شما کمک می کند در مورد تمام چیزهایی که انجام دادید، احساس بهتری داشته باشید ، به خصوص اگر احساس ناامیدی می کنید. همچنین به شما کمک خواهد کرد تا در مورد این که چقدر مولد هستید و چگونه می توانید روز بعد از لیست کارهای خود استفاده کنید

 

:لیست ” توقف ” را آغاز کنید

برای روشن کردن درهم و برهمی های ذهنی، به راه هایی که زمان خود را سپری می کنید توجه کنید. عادات قدیمی را بشکنید، برای موارد جدید و بهتر زمان بگذارید. همانطور که وارن بافت می گوید، تفاوت میان افراد موفق و افراد بسیار موفق، تقریبا ” نه ” به همه چیز “است

 

:آنچه را که یاد می گیرید یادداشت کنید

می توانید وبلاگی راه اندازی و یا از برنامه ای استفاده کنید تا به شما در پی گیری هر چیزی که یاد می گیرید کمک کند. نه تنها این راه عالی برای نگه داشتن سابقه کاری است که انجام می دهید، بلکه منبع خوب انگیزه برای پاسخگویی به شما نیز هست.

 

:ذهن خود را تحریک کنید

پیاده روی روزانه راه خوبی است برای اینکه مغز شما جریان یابد و سلامت روانی را شکل دهد. همچنین راه زیادی برای فکر کردن از طریق تصمیم گیری های دشوار و یا پردازش اطلاعات جدید وجود دارد.

 

دوره های آنلاین برگزار کنید :

لیستی از محبوب ترین دوره های آنلاین حرفه ها را بررسی کنید. دقت کنید که بیش از حد خود را خسته نکنید؛ به یکی از آن ها متعهد شوید و واقعا روی آن ها تمرکز کنید. برنامه همچنین شما را در مسیر نگه می دارد، بنابراین می دانید هر روز کاری انجام خواهید داد.

 

با کسی صحبت کنید که برایتان جالب است:

حتی اگر غریبه باشند، از نزدیک شدن به آن ها نترسید. درباره علایق آنها بپرسید و اینکه چطور آن ها را کشف کرده اند. اغلب اوقات، شما از افرادی که نمی شناسید، یاد می گیرید.

 

با افرادی که باهوش تر از شما هستند، صحبت کنید:

تا آنجا که می توانید اوقات خود را با افراد باهوش سپری کنید. هر روز باید تلاش کنید با کسی که الهام بخش شما است، یک فنجان قهوه بخورید یا پیاده روی کنید.

همیشه متواضع و مشتاق یادگیری باشید. تا جای ممکن سوالات زیادی بپرسید. اگر همیشه در اطراف افرادی هستید که اطلاعات بیشتری نسبت به شما دارند بیشتر یاد می گیرید.

 

از سوالات خود پیروی کنید:

اگر چیزی نامفهوم و سوال برانگیز می شنوید یا می بینید، اجازه ندهید که زمان بگذرد . به دنبال کنجکاوی باشید و پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

 

انجام دادن کارهای ترسناک :

” بیرون رفتن از منطقه ی که زندگی می کنیم ما را همیشه عاقل تر می کند .” سعی کنید با پیوستن به کلاس توست مستر صحبت کنید، جلسه ای را با داوطلب شدن پیشنهادی در محل کار، یا تماس با کسی که واقعا با ارسال یک نامه و یا ایمیل تحسین می کنید ، انجام دهید.

 

کشف مناطق جدید :

اگر نمی توانید هر روز سفر کنید، حداقل سعی کنید چیزی جدید در شهر پیدا کنید. با افراد مختلف ملاقات می کنید، حقایق جدید را یاد می گیرید، و چیز جدیدی در مورد جهان درک می کنید.

 

بازی هوش اجرا کنید

بعضی از بازی ها، مثل شطرنج ذهن را باز می کنند . وقتی با آن ها بازی می کنید خود را به چالش بکشید. مثالا، اسکربل را بدون یک فرهنگ لغت بازی کنید. همچنین می توانید پازل و سودوکو را حل کنید.

 

زمانی را برای استراحت کنار بگذارید:

اغلب اوقات، نشستن در سکوت می تواند به شما کمک کند تا الهام بگیرید.

 

باهوش تر شدن با انجام یک سرگرمی سازنده

اگر کاری دارید که می توانید هر روز انجام دهید،می توانید به طور فعال بیشتر این کار را یاد بگیرید. مثالا، می توانید هر روز یک قطعه موسیقی جدید تمرین کنید، یک کتاب درسی بخوانید، چند صفحه دیگر رمان را بنویسید، یک مهارت کامپیوتر جدید یاد بگیرید.

 

آنچه را که یاد می گیرید اعمال کنید:

اگر به تازگی مهارتی جدید و یا نحوه بازی کردن یک وسیله را یاد گرفتید، اطمینان حاصل کنید که از آن مهارت در زندگی خود استفاده می کنید. یادگیری با انجام این کار یکی از موثرترین راه ها برای هوشمندتر شدن است.

 

ورزش کنید و غذای سالم بخورید تا باهوش شوید

سعی کنید غذاهایی مصرف کنید تا سوخت مغز را تامین کند از نوشیدن الکل و غذاهای سنگین اجتناب کنید که باعث کندی می شوند. وقتی انرژی کاهش می یابد ، پیاده روی کنید .” خون بیشتری وارد مغز شما می شود، عملکردتان بهتر می شود.

 

باهوش شدن با چرت زدن

چرت زدن شما را باهوش تر می کند، توانایی یادگیری را افزایش می دهد و اساسا به مغز اجازه می دهد تا برای اطلاعات جدید فضا ایجاد کند. بنابراین زمانی که احساس ناامیدی می کنید و یا به خلاقیت نیاز دارید ، چرت بزنید.

 

دادن آزمون آنلاین برای باهوش شدن

من اغلب به یک آزمون آنلاین جذب می شوم – گاهی اوقات این مسابقه نهایی هم دارد – اما موضوع آن مهم نیست، من همیشه چیز جدیدی یاد می گیرم.

 

چند نکته کوتاه دیگر برای باهوش تر شدن

تا ۳۰ دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب، ۲ لیوان آب بنوشید

در حین کار کردن چای سبز بنوشید

در طول روز قند و شکر مصرف نکنید

به جای تماشای سریال و فیلم، بازی کنید

برای پیاده روی به طبیعت بروید

ده دقیقه در آخر روزتان را به برنامه ریزی برای روز بعد اختصاص دهید.

 

اگر این نشانه ها را دارید باهوش هستید

افراد باهوش در جایگاه خاصی در میان مردم هستند و همیشه مورد احترام قرار می گیرند و غالبا افراد موفقی در زندگی هستند. دانشمندان تا به حال افراد باهوشی را مورد بررسی قرار داده اند که در میان به یکسری نکات خاص دست پیدا کرده اند که در این افراد باهوش یکسان است .فال روزانه

هوش یک قابلیت است که خدا به هر اندازه ای در افراد قرار داده است و البته این میزان یکسان نیست و ممکن است برخی از این نعمت الهی بیشتر برخوردار باشند.

روش ها و تست های بسیاری برای ارزیابی هوش وجود دارد. صرف نظر از روش های پیچیده، نشانه های ساده ای هم وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد تا به میزان هوش خود و اطرافیان پی برد. نشانه های زیر راهی برای تشخیص افراد باهوش است.

انسان های نادان تمایل دارند که خود را دست بالا بگیرند، در حالی که افراد باهوش همیشه خود را دستِ کم می گیرند. همان طور که شکسپیر در نمایش نامه “آن طور که شما دوست دارید” ، می نویسد که یک ابله خود را دانا فرض می کند و فرد دانا خود را احمق می بیند.

این عقیده عمومی در یک مطالعه که در دانشگاه کورنل و زیر نظر دیوید دانینگ و جاستین کروگر صورت گرفت، به دست آمد. این پدیده به عنوان اثر “دانینگ-کروگر ” معروف است. بنابراین اگر شما درباره هوش خود زیاد مطمئن نیستید، ممکن است نشانه این باشد که شما بسیار باهوش هستید یا حداقل به این اندازه متفکر هستید که پی به محدودیت های خود ببرید.

در این جا چند نشانه پنهان وجود دارد که مشخص می کند افرادی که این ویژگی ها را دارند، بیش از آن چه که تصور می کنند، باهوش هستند. دریک بائر و چلسی هاروی قبلا به بررسی این موضوع پرداخته بودند.

 

گر در گذشته دروس موسیقی فرا گرفته اید باهوش هستید

تحقیقات نشان داده موسیقی باعث می شود که مغز کودک در چند مورد رشد داشته باشد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داد که نمرات کودکان ۴ تا ۶ ساله در یک آزمون هوش کلامی، بعد از چند ماه شرکت در کلاس های موسیقی، افزایش چشمگیری داشته است.

مطالعه ای دیگر در سال ۲۰۱۴ توسط گلن شلنبرگ انجام شد و این نتیجه به دست آمد که کوکان ۶ ساله ای که ۹ ماه در کلاس پیانو یا آواز شرکت کرده بودند نسبت به کودکانی که در کلاس تئاتر شرکت کرده بودند یا هیچ دوره ای نگذرانده بودند، افزایش IQ بالایی داشتند.تحقیق دیگر شلنبرگ در سال ۲۰۱۳ نشان داد اکثر کودکانی که دوره ای موسیقی می گذرانند، بسیار موفق هستند. به عبارت دیگر در دنیای واقعی، آموزش موسیقی می تواند باعث افزایش تفاوت های شناختی شود.

 

اگر بزرگ ترین فرزند خانواده اید ،باهوش هستید

بزرگ ترین فرزندان معمولا باهوش تر هستند اما این موضوع ربطی به ژنتیک ندارد.

یک اپیدمیولوژیست نروژی به بررسی ترتیبِ تولد، وضعیت سلامتی و نمره IQ حدود ۲۵،۰۰۰ پسر جوان ۱۹ و ۲۰ ساله که بین سال های ۱۹۶۷ و ۱۹۷۶ متولد شده بودند، پرداخت. نتیجه به دست آمده نشان داد که فرزندان اول دارای میانگین ضریب هوشی ۱۰۳ بودند، این میانگین برای فرزندان دوم ۱۰۰ و فرزندان سوم ۹۹ بود. ( تست IQ)

نیویورک تایمز می نویسد یافته های جدید از مطالعات معتبر نشان می دهد که میانگین آی کیو فرزندان اول نسبت به خواهران و برادران خود، کمی بیشتر ولی قابل توجه است. تحقیقات نشان می داد که این تفاوت به خاطر عوامل زیستی نبود اما اثر فیزیولوژیکی متقابل بین والدین و فرزندان بر این موضوع تاثیرگذار است.

به این دلیل و دلایلی که گفته شد، انتظار می رود که فرزندان اول نسبت به دیگر فرزندان موفق تر باشند ( تنها کمی موفق تر، نمی توان گفت که این تفاوت بسیار چشم گیر است).

 

 

تست باهوش بودن

ویژگی ظاهری افراد باهوش

 

 

اگر لاغرید ، باهوش هستید

در سال ۲۰۰۶ دانشمندان حدود ۲۲۰۰ فرد بالغ را مورد بررسی قرار داده و از آن ها تست هوش گرفتند. این تحقیق که ۵ سال به طول انجامید نشان داد که هرچه افراد دورِ کمرِ بیشتری داشته باشند، از توانایی شناختی کمتری برخوردارند.

مطالعه دیگری در همان سال منتشر شد که نشان می داد احتمال می رود کودکان ۱۱ ساله ای که امتیاز کمتری در آزمون های کتبی و شفاهی به دست آوردند، در ۴۰ سالگی چاق خواهند شد. نویسندگان مطالعه عقیده دارند که کودکانِ باهوش تر آموزش ها را بهتر فرا می گیرند و این مسئله باعث می شود که جایگاه شغلی بالاتر با درآمدی بیشتر داشته باشند، بنابراین شرایط بهتری برای مراقبت از سلامتی خود نسبت به کسانی که هوش کمتری دارند خواهند داشت.

یک مطالعه اخیر هم نشان می دهد که در میان کودکان پیش دبستانی، کودکانی که آی کیو کمتری دارند، دارای شاخص حجم بدن بالاتری هستند. این تحقیق ثابت می کند که عوامل محیطی در این رابطه نقش مهمی بازی می کند. زیرا رابطه بین شاخص حجم بدن و هوش، تحت تاثیر شرایط اجتماعی و اقصادی است.

 

اگر یک گربه هستید شما باهوش هستید

در سال ۲۰۱۴ یک مطالعه از ۶۰۰ دانشجوی کالج آزمایشی به عمل آمد، در این تست که هوش و شخصیت را ارزیابی می کرد، نشان می داد افرادی که از نظر شخصیت شناسی به سگ شباهت داشتند، نسبت به کسانی که به گربه شباهت داشتند خوش برخورد تر بودند. افرادی با شخصیت گربه، امتیازی بالاتر در توانایی شناختی به دست آوردند.

 

اگر در دوران نوزادی از شیر مادر تغذیه شده اید باهوش هستید

یک تحقیق در سال ۲۰۰۷ نشان داد نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می شوند، احتمالا باهوش تر خواهند بود.

در دو مطالعه، محققان بیش از ۳۰۰۰ کودک را در بریتانیا و نیوزلند مورد بررسی قرار دادند، نتیجه نشان داد کودکانی که از شیر مادر تغذیه کرده اند، البته اگر تعداد ژن اف دی ای اس ۲، برابری داشتند، ۷ امتیاز ضریب هوشی (IQ) بالاتر از دیگر کودکانی که شیر مادر نخورده بودند، داشتند. ( این نوع از ژن ها در بین کودکانی که شیر مادر خورده اند و کودکانی که از شیر های دیگر تغذیه شده اند، به سختی به مقدار برابری می رسد). دانشمندان بیان می کنند که مشخص کردن رابطه دقیق بین اف دی ای اس ۲ (اسید چرب غیراشباع ۲) ، آی کیو و شیرمادر به مطالعات بیشتری احتیاج دارد.

 

اگر چپ دست اید شما باهوش هستید

به نظر می رسد که چپ دستی رابطه مستقیمی با جرم و جنایت دارد و پژوهشگران هنوز درباره پاسخ این سوال که چرا و چگونه تعداد افراد چپ دست در میان خلافکاران کمی بیشتر است، جوابی قطعی ندارند.

پژوهش های اخیر به بررسی رابطه بین چپ دست بودن و تفکر واگرا پرداخته است. تفکر واگرا نوعی از خلاقیت است که در لحظه ای فرد را به ایده های ناب و خلاقانه می رساند (حداقل در میان مرد ها) . خبرنگار نیویورکی، ماریا کنیکوا در سال ۱۹۹۵ دربررسی از یک مقاله می نویسد که در گروهی متشکل از مردان، کسانی که چپ دست بودند، در آزمون تفکر واگرا نتایج بهتری داشتند.

چپ دست ها افرادی ماهرتر بودند، به عنوان مثال برای ترکیب دو چیز مختلف از راهی خلاقانه و تولید وسیله ای جدید؛ مثلا استفاده از یک تکه چوب و یک قوطی حلبی برای ساخت خانه پرندگان. آن ها در گروه بندی فهرستی از کلمات، بسیار خوب عمل کردند.

 

اگر قدبلند هستید شما باهوش هستید

در یک تحقیق در سال ۲۰۰۸ که روی هزاران نفر انجام شد، این نتیجه به دست آمد که افراد قد بلند، از ضریب هوشی (IQ) بالاتری برخوردارند و در سنین کودکی و بزرگسالی پول بیشتری نسبت به بقیه به دست می آوردند.

پژوهشگران می نویسند که اوایل زندگی و سن ۳ سالگی ( قبل از این که مدرسه رفتن بتواند تاثیری روی کودکان بگذارد) در تمام دوران کودکی، کودکانِ قد بلند در آزمون های شناختی عملکردی بهتر و قابل توجه دارند.

 

اگر خیلی زود خواندن را یاد گرفته اید شما باهوش هستید

در سال ۲۰۱۲ محققانِ انگلستانی یک بررسی روی حدود ۲۰۰۰ جفت دوقلوی همسان انجام دادند. آن ها متوجه شدند خواهر و برادرانی که خواندن را زود تر یاد گرفتند، نمرات بهتری در آزمون های توانایی های شناختی به دست آوردند.

نویسندگانِ این تحقیق بیان می کنند که یادگیری خواندن از سن خیلی کم، توانایی کلامی و غیر کلامی (به عنوان مثال قدرت استدلال) را افزایش می دهد، همان طور که یادگیری خواندن در سن بالاتر از این توانایی ها می کاهد.

 

اگر بیش از حد نگرانید شما باهوش هستید

گروهی از تحقیقات نشان می دهد که ممکن است افراد مضطرب در مواردی خاص از هوش بیشتری نسبت به بقیه برخوردار باشند. این نتیجه از آزمایش های متعددی که روی اضطراب انجام شد، به دست آمد. در یک نظرسنجی محققان از دانشجویان دوره لیسانس خواستند که یک فرم نظرسنجی پر کنند. این پرسشنامه مشخص می کرد که افراد هر چند وقت یک بار دچار اضطراب و نگرانی می شوند. این که افراد در چه زمان هایی بیم ناک می شوند یا چه مواقعی به فکر کردن مداوم به جنبه های مختلف از یک شرایط ناراحت کننده می پردازند، در این مطالعه مشخص می شد.

ادوارد سلبی در “روانشناسی امروز” گزارش می دهد که نتایج نشان داد افرادی که مضطرب تر و هراسان تر هستند، از هوش کلامی بالاتری برخوردارند. این در حالی است که افرادی با نگرانی و ترس کمتر، هوش غیر کلامی بالاتری داشتند.

 

اگر شوخ طبع اید باهوش هستید

در یک تحقیق حدود ۴۰۰ دانشجوی روان شناسی یک تست هوش دادند که نشان می داد چه کسانی دارای توانایی استدلال انتزاعی و هوش کلامی هستند. سپس از آن ها خواسته شد که برای چندین کارتون، عنوان بنویسند. افرادی دیگر این عنوان ها را خوانده و به آن ها رتبه دادند.

همان طور که انتظار می رفت، دانشجویان باهوش تر، رتبه شوخ طبعی بالاتری دریافت کردند.

 

اگر کنجکاوید باهوش هستید

در دانشگاه لندن، پروفسور توماس چامورو پرموزی مطرح می کند که چگونه هوش فرهنگی ( CQ) و ذهنی همیشه تشنه، افراد را کنجکاو تر می کند. با در نظر گرفتن هوش فرهنگی، این پروفسور می نویسد که این هوش به اندازه IQ و EQ مورد مطالعه قرار نگرفته است اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این هوش در زمانی که نیاز به مدیریت شرایطی پیچیده در دو روش عمده است، اهمیت بسیاری دارد. به طور کلی افرادی که CQ بالاتری دارند، معمولا هنگام ابهام شکیبایی بیشتری دارند.

این اختلاف ظریف، غیر طبیعی و روش تفکر دقیق، اساس پیچیدگی را مشخص می کند. علاوه بر این هوش فرهنگی، سطوح بالاترِ سرمایه گذاری فکری و کسب علم و دانش را در طول زمان به همراه دارد. مخصوصا در حوزه هایی از آموزش که نیازمند تفکر است، مانند علم و هنر.

یک پژوهش در دانشگاه گلد میس لندن نشان می دهد که سرمایه گذاری فکری یا این که مردم چگونه زمان و تلاش خود را در سرمایه گذاری عقل استفاده می کنند، نقشی اساسی در رشد شناختی ایفا می کند.

 

اگر شلخته اید باهوش هستید

یک مطالعه منتشر شده در “علوم روانشناختی” که در دانشگاه مینه سوتا کارلسون به ثبت رسید، نشان داد که کار کردن در یک اتاق به هم ریخته، خلاقیت را افزایش می دهد.

در این مطالعه از ۴۸ شرکت کننده خواسته شد که استفاده ای غیر عادی از توپ پینگ پنگ کنند. ۲۴ شرکت کننده در اتاق هایی تمیز و ۲۴ شرکت کننده هم در اتاق های به هم ریخته فکر کردند. کسانی که در اتاق های تمیز بودند پاسخ های جالبی ندادند اما پاسخ گروه دیگر که در اتاق های به هم ریخته فکر کرده بودند، خلاقانه بود.

بنابراین اگر شما یک انسان شلخته هستید، دفعه بعدی که به شما گفته شد مرتب باشید، بگویید که با این کار دارید خلاقیت و نوآوری خود را تقویت می کنید.

 

اگر شب ها بیدار می مانید شما باهوش هستید

یک مطالعه که در “مجله رسمی انجمن بین المللی مطالعه تفاوت های فردی” منتشر شده نشان می دهد افرادی که تمایل دارند شب ها بیدار بمانند، نسبت به کسانی که صبح زود از خواب برمی خیزند، هوش بیشتری دارند. از این پژوهش این گونه نتیجه گرفته می شود که شواهدِ فعالیت های شبانه در قدیم بسیار نادر بوده و به این معنی است که افراد باهوش تر تمایل دارند که تا دیر وقت بیدار بمانند، زیرا آن ها تمایل دارند که از ارزش های تکاملی جدید حمایت کنند.

 

اگر نیازی ندارید تا همیشه به سختی تلاش کنید شما باهوش هستید

این به آن معنا نیست که تنبل بودن نشانه ای از هوش بالا است. اما منصفانه است که بگوییم افراد باهوش نیازی ندارند که همیشه به سختی کار کنند تا مانند افراد کوشا و سخت کوش مهارت های خود را تقویت کنند ( حداقل در بعضی از زمینه ها). این نظریه از پژوهشی در دانشگاه واندربیلت که به مطالعه جوانان بسیار باهوش می پرداخت و زیر نظر روانشناسان دیوید هیمبریک و الیزابت ماینز به دست آمد.

این مطالعه روی ۲۰۰۰ نفر انجام شد. این افراد در آزمون SAT و در سن ۱۳ سالگی بالاترین رتبه را دریافت کرده بودند. روانشناسان به نتایج قابل توجهی دست یافتند. افرادی که نمراتی بین ۹۹٫۱ درصد و ۹۹٫۹ درصد از توانایی فکری در سن ۱۲ سالگی دریافت کرده بودند، احتمال کسب دکتری، حق ثبت اختراع، انتشار یک مقاله در یک مجله علمی یا انتشار یک اثر ادبی در آینده آن ها سه تا پنج برابر بود. سطح بالایی از توانایی های فکری به شما این امکان را می دهد که در دنیای واقعی به موفقیت های عظیمی دست پیدا کنید.

آن ها نتیجه گرفتند با این که همیشه توصیه به سخت کوشی برای داشتن هوش بیشتر می شود، توانایی های ذاتی خاصی وجود دارند که قابل یاد گیری یا کسب نیست. تمام این نتایج بر طبق نظریات علمی و در نمونه های آماری گسترده به دست آمده بود.

 

 

نشانه های افراد باهوش

نکاتی درباره افراد باهوش

 

منبع : زومیت / نمناک


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

انواع رنگ مو ترکیبی جدید و جذاب

عکس عروس پایه ۶زمینه قهوه ای متوسطدارچینیبلوطی تیره لایت با فویلمسی روشنمسی غروبیطلایی ۸ واریاسیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *