خانه / هنر در خانه / اهمیت ندادن به فکر دیگران

اهمیت ندادن به فکر دیگران

اهمیت ندادن به فکر دیگران | چرا نباید به فکر دیگران اهمیت داد؟

به این مطلب امتیاز دهید

اهمیت ندادن به فکر دیگران : چرا نباید به حرفهای دیگران اهمیت داد ؟ در اینجا با مقاله ای درباره زندگی بهتر ، راهکارهایی برای اهمیت ندادن به افکار و حرف مردم ، در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

مهم نبودن حرف دیگران

حرف دیگران مهم نیست ، اهمیت ندادن به فکر دیگران

 

 

۱۰ دلیل واضح که چرا نباید به آنچه که دیگران فکر می کنند، اهمیت بدهید

طبیعت انسانی است که می خواهد دوست داشته باشد و پذیرفته شود با این حال، این اغلب منجر به نگرانی بیش از حد مردم در مورد آنچه که دیگران در مورد آنها فکر می کنند میشود

 

این نوع نگرانی بیش از حد می تواند تاثیر منفی بر زندگی شما داشته باشد. دخالت دیگران می تواند بسیار خسته کننده باشد. اجازه ندهید که توانایی های شما محدود شود.

 

چرا نباید به فکر دیگران در مورد خودتان اهمیت بدهید

۱٫ این زندگی آنها نیست، پس به هیچکس مربوط نیست :

مردم حق دارند که هر چه می خواهند فکر کنند، درست همانطور که شما مجاز به فکر کردن به آنچه که می خواهید. نوع تفکر مردم نمی تواند شما را تغییر دهد مگر اینکه شما این اجازه را به آنها بدهید. این زندگی شماست و در پایان روز شما تنها فردی هستید که باید از انتخاب های خود راضی باشید.

 

۲٫ آنها نمی دانند بهترین برای شما کدام است:

هیچ کس هرگز در زندگی شما سرمایه گذاری نخواهد کرد. فقط شما می دانید که چه چیزی برایتان بهترین است و این شامل یادگیری از انتخاب های شما است. تنها راهی که میتوانید یاد بگیرید از طریق تصمیم گیری است، مسئولیت کامل آنها را بر عهده گیرید و به این ترتیب اگر شکست بخورید، حداقل می توانید از آن یاد بگیرید، دیگران را متهم نخواهید کرد.

 

۳٫ چیزی که برای دیگران درست است شاید برای شما اشتباه باشد:

مهم است که تشخیص دهید که نظر فردی اغلب بر اساس آنچه که انجام می دهید، استوار است. این تنها مشکل است، زیرا چیزی که برای دیگران ارزشمند است شاید برای شما بی ارزش باشد. ما همگی بی نظیر هستیم. فقط شما می دانید چه چیزی برایتان بهترین است.

 

۴٫ شما را از رویاهایتان دور خواهد کرد:

اگر شما به طور مداوم در مورد آنچه که دیگران فکر می کنند نگران هستید، هرگز به جایی که به آن تعلق دارید نمی رسید. شما قصد دارید کارهایی انجام دهید که همیشه با استانداردهای مردم مطابقت ندارد.

 

شما در موقعیت هایی قرار میگیرید که در آن باید غرور ، و اعتبار خود را به خطر بیاندازید.اگر شما به طور مداوم در مورد آنچه که مردم فکر می کنند نگران هستید، شما هرگز خواهان انجام کارهای درست نخواهید بود.

 

۵٫ شما تنها فردی هستید که نتایج را میبیند:

در زندگی، شما با عواقب تصمیمات خود درگیر هستید. به عنوان مثال، اگر کسی پیشنهاد میکند برخی از سهام را خریداری کنید، اما شما احساس می کنید که این انتخاب مناسب نیست ، شما تنها کسی هستید که پیامدهای تصمیمات را حس میکند.

 

اگر سهام سقوط کند و پول زیادی از دست بدهید، شما باید با این واقعیت که به ن ای درون خود گوش نکردید زندگی کنید. وقتی مردم به شما پیشنهادات و یا حتی دستوراتی می دهند، برای آنها خطر وجود ندارد. آنها مجبور نیستند با انتخاب شما زندگی کنند – اما شما مجبورید.

 

۶٫ افکار مردم تغییر می کنند:

ما دائما در حال تغییر هستیم. برخی از فیلسوفان و نظریه پردازان نشان میدهند که ما در یک جریان ثابت هستیم، تا آنجا که ما نمیتوانیم بگوییم ما یک فردیت خاص (یا یک شخصیت ثابت) داریم.

 

افکار، ایده ها و دیدگاه های مردم به صورت منظم تغییر می کند و این بدان معناست که حتی اگر کسی در حال حاضر نظر منفی در مورد شما داشته باشد، شانس آن وجود دارد که در آینده نزدیک نظرش تغییر کند. بنابراین اساسا، افکار مردم واقعا مهم نیستند.

 

۷٫ زندگی واقعا خیلی کوتاه است

شما فقط یک بار شانس زندگی کردن دارید، پس چرا در مورد نظرات دیگران نگران هستید؟ هر کاری که میخواهید انجام دهید، هر کس که دوست دارید باشید. شما پس از مرگ این افراد را نمی بینید.بدون نگرانی در مورد افکار و عقاید دیگران زندگی کنید .

 

۸٫ هر چه بکاری همان را درو میکنی

نگرانی بیش از حد در مورد آنچه که دیگران در مورد شما فکر می کنند می تواند به شیوه زندگی شما تبدیل بشود. اغلب مردم برای رفع نیازهایشان به شیوه دیگران رفتار می کنند.به البته این نوع رفتار می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

 

 

 چگونه به دیگران رو ندهیم

بیخیال حرف مردم

 

 

۹٫ دیگران به اندازه شما اهمیت نمی دهند

مردم معمولا وقت زیادی را صرف تفکر از دیدگاه بیرونی نمیکنند. یک واقعیت غم انگیز اما ساده است که فرد معمولی جهان را از طریق خودشان فیلتر می کند، به این معنی است که آنها در مورد بسیاری از چیزها از نظر “من” فکر می کنند.

 

۱۰٫ حقیقت سخت:این امکان پذیر نیست که همه را خوشحال کنیم

شما نمیتوانید همۀ مردم را خوشحال کنید. این غیرممکن است که به انتظارات همه افراد بپردازیم، بنابراین هیچ سودی در تلاش برای انجام این کار وجود ندارد. فقط مطمئن شوید که یکی از افرادی که به شما نیاز دارد خودتان هستید!

 

نتیجه

اندیشه دیگران می تواند برای شما یک بار باشد. این می تواند شما را از زندگی کردن متوقف کند، زیرا تمام موجودات (شخصیت شما، افکار شما، اعمال شما) توسط یک استاندارد آرمانی از آنچه مردم می خواهند ببینند کنترل می شود.

 

هنگامی که شما غرق نظرات دیگران می شوید، خود را فراموش می کنید. شما می توانید تلاش آگاهانه برای متوقف کردن این شرایط انجام دهید؛این توانایی است که نیاز به تمرین دارد، مانند مدیتیشن. اما هنگامی که شما واقعا درک کنید که چگونه این کار را انجام دهید، جهان را کاملا متفاوت می بینید.

 

هنگامی که دیگر نظر افراد برایتان مهم نباشد، متوجه خواهید شد که واقعا چه کسی هستید و این آزادی همانند نفس کشیدن برای اولین بار است.

 

چگونه به حرفهای دیگران اهمیت ندهیم

توجه نکردن به آن که مردم چه می گویند یا چه فکری می کنند بسیار سخت و دشوار است. اما باید بدانیم و خودمان را گول نزنیم که این حرفا تاکنون چقدر روی ما اثر بد گذاشته و باید چاره ای برای بی اهمیت قرار دادن آنها پیدا کنیم. اگر مدام فکر کنید که زیر ذره‌بین مردم هستید و شما را قضاوت می‌کنند، زندگی برایتان سخت می‌شود. چه کار کنیم تا بتوانیم آزادانه راه خودمان را برویم. با ما باشید تا به شما بگوییم چگونه می توان در مقابل حرف مردم بی تفاوت باشید.

 

بخش ۱ از ۳ : اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید بخش ۱ از ۳ : اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید

۱خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید. خودتان باشید و سعی کنید مهارت ها و توانایی های خود را افزایش بدهید و هرگز سعی نکنید چیزی که مردم میگن بشوید.

 

یک لیست از ویژگی های خوب خودتان که دوستش دارید بنویسید. در ادامش چیزهایی را که دوست دارید آن را در خود بهبود دهید نیز بنویسید. شما می توانید ازخانواده بخواهید که به شما در ساخت این لیست کمک بگیرید. زیرا ممکن است حرف های بزنن که شما تا حالا بهش فکر نکرده بودید. ببینید برای تغییر و بهبود آن‌ها چه باید کرد. مثلا اگر میان کلام دیگران رژه می روید و این ویژگی شما را در معرض افتادن از چشم همگان قرار داده است، حتما باید فکری بکنید. این لیست را در جایی قرار دهید که جلوی چشمتان باشد و حداقل روزی یک بار آن را بخوانید.

قبول کنید بعضی چیزها را در خود نمی توانید تغییر دهید. برای مثال بجای اینکه آرزو کنید ای کاش کمی قد بلندتر بودید بجای آن به این فکر کنید که، شکرگزار باشید و یادتان نرود که قد بلند گاهی خیلی هم دردسر ساز است و باعث می‌شود سر و کله‌ی فرد به سقف و این طرف و آن طرف اصابت کند. گذشته از این شوخی، یادتان باشد که خود را با هر شکل و ظاهری که هستید، دوست بدارید.

 

۲به جای ترس از خجالت، نتایج موفقیت آمیز را تجسم کنید. سعی نکنید بر روی شکست، خجالت و یا آنچه که دیگران چه فکری بعد از انجام اشتباهی از شما می کنند. سعی کنید با نادیده گرفتن قضاوت دیگران و حرف مردم، اهدافی برای خود تعیین و آنها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و تلاش کنید هر مسیر را با موفقیت پشت سر بگذارید.

 

برای مثال اگر شما میخواهید هنگام صحبت کردن با دیگران اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، این هدف را ریز تر کنید : تماس چشمی، گوش دادن مؤثر، پرسیدن سؤالات مناسب و جواب‌های صادقانه، بخش‌هایی از هدف افزایش اعتماد به نفس هستند.

۳اجازه ندهید کسی با قضاوت منفی افکار شما را بهم بریزد. همیشه تعادل داشته باشید. برای مثال اگر کسی شما را قضاوت کرد و فکر میکنید که حرفش درست است، پس بهتر است آن را در لیست خود بیاورید و برای بهبودش فکری کنید جای اینکه ناراحت بشید و بهم بریزید.

 

۵از دیدگاه‌های منفی وحشت نکنید. وقتی حق با دیگران است، این بار حرف مردم چندان هم بی‌راه نیست، پس سعی کنید بیشتر درباره‌ی آن ویژگی‌ها فکر کنید و از نقطه نظرات دیگران برای اصلاح و بهبودی بهره بگیرید. فرض کنید دوستان یا همکاران‌تان معتقدند که شما بدخلق و تندمزاج هستید، اگر به‌واقع چنین است، حرف آنها را تمام و کمال بشنوید و سعی کنید رفتارتان را کنترل کنید. اینجا تنها جایی است که حرف مردم برای شما مؤثر و سازنده است.

 

بخش ۲ از ۳ : عقاید و فکر مخصوص خود داشته باشید

۱منابع مختلف را بخوانید و بشناسید. با بررسی دیدگاه‌های مختلف، منابع متفاوت و مطالعه‌ی زیاد به ذهن و روح خود قدرت فوق‌العاده‌ای در تحلیل مسائل تقدیم می‌کنید و این باعث می‌شود که حرف مردم دیگر برای شما تعیین‌کننده ‌نباشد و با اطمینان بیشتری تصمیم‌گیری و ابراز عقیده کنید.

 

به عنوان مثال، والدین شما ممکن است یک نظر در مورد یک خبر داشته باشند. به جای اینکه فقط با آنها موافقت کنید زیرا آنها پدر و مادر شما هستند، دنبال منابع بیشتر بروید و به صورت آنلاین جستجو کنید تا مقالات مختلفی پیدا کنید. پس از خواندن چند دیدگاه در مورد موضوع، می توانید نظر خود را بر اساس آنچه آموخته اید، بگویید.
۲بدانید و آگاه باشید که گاهی اوقات افراد بدون آگاهی و تنها با مهارت زیاد سخن می‌گویند و این شما هستید که نباید تحت تأثیر قرار بگیرید.

 

استیو جابز می گوید: اجازه ندهید افکار منفی دیگران صدا‌ی درونتان ، قلب و بینشتان را غرق و مسموم کنند، افکار و احساسات شما خوب می دانند چگونه شما را تبدیل به چیزی کنند که می خواهید. باقی چیز‌ها در رده های بعدی اهمیت قرار دارند.

 

۳برای جلب رضایت دیگران، آنها را تأیید نکنید. هرگز نترسید که نظر شما مطابق میل دیگران نیست بخصوص هنگامی که در مورد اون موضوع تحقیق کرده اید و اطلاعات کافی دارید. از چیزی نترسید و خجالت نکشید، البته این به معنی احترام نگذاشتن به نظر دیگران نیست. شما باید ضمن احترام به عقاید مختلف نظر خود را بی هیچ هراسی از حرف مردم بگویید.

 

به عنوان مثال، اگر سگ ها را بیش از گربه ها ترجیح می دهید، تظاهر نکنید که گربه ها بیشتر دوست دارید بخاطر اینکه دوست شما گربه دارد یا فکر می کند که گربه بهتر از سگ می باشد و شما وقت برای رضایت او موافقت می کنید.

یادتان نرود که گاهی اوقات افکار و عقاید خود را به چالش بکشید و با چاشنی شک و تردید سعی کنید نظرات خود را بسنجید و رشد دهید که البته این بحث در دایره اهمیت ندادن به حرف مردم قرار نمی‌گیرد.

 

بخش ۳ از ۳ : سبک زندگی و خودتان را کشف کنید

۱روی خودشناسی خود کار کنید. به رفتار خود در تنهایی و در یک جمع فکر کنید. فهرستی از ویژگی‌ها و خلق‌و‌خوی خود بنویسید و مشخص کنید که چه ویژگی‌هایی دارید مثلا شوخ‌طبع هستید، وفادارید یا طنازید و…‌ . به علایق و سلایق و استعدادهای خود نگاهی دقیق بیندازید. خود را مطالعه کنید، بشناسید و کشف کنید.

 

۲براساس ارزش های خودتان تصمیم گیری کنید. شاید بعضی رفتارها در ادبیات عامیانه «باحال» به نظر برسد و همین باعث ‌شود که شما برای باحال‌تر بودن از ارزش‌های‌تان فاصله بگیرید. هرگز این کار را نکنید. ارزش‌های‌تان را تعریف کنید و به آنها پایبند بمانید.

 

۳راهی را انتخاب کنید که همیشه در آن خوشحال هستید. برای خوش بودن و کلا هر کاری در زندگی تلاش، کوشش و برنامه‌ریزی نیاز است. پس با کشف سبک زندگی مناسب، آرامش و خوشحالی را به زندگی خود وارد کنید. همان‌طور که دوست دارید لباس بپوشید. آن‌طور که می‌پسندید منزل‌تان را بیارایید.

 

برای مثال اگر دوست دارید یه سبک خاص لباس بپوشید و فکر می کنید اینجوری شیک و اعتماد به نفس تون بیشتر می شود این کار را بکنید. با دل خود راه بیایید و برایش ارزش قائل شوید. به یاد داشته باشید که هیچ‌چیز و هیچ‌کس مهم‌تر از شادی دل شما نیست.

 

۴به یاد داشته باشید که در دنیای امروز، با وجود شبکه‌های اجتماعی مختلف بیشتر و بیشتر در معرض قضاوت و حرف مردم قرار‌ دارید. پس ظرفیت‌ خود را در برخورد و مواجهه با حرف مردم افزایش بدهید و فراموش نکنید که برای آسایش بیشتر باید کنترل و برنامه‌ریزی بیشتری برای استفاده از این امکانات جدید داشته باشید.

 

به یاد داشته باشید، بعضی از مردم به هیچ وجه شما را تایید نخواهند کرد. اجازه ندهید نظرات منفی دیگران آرامش شما را به هم ریزد. انسان ها دو دسته اند، دسته‌ی اول آدمهای منفی هستند .انرژی و خلاقیت شما را تخلیه می کنند و دسته‌ی دوم آدمهای مثبت هستند.به شما انرژی می دهند و موجب خلاقیت بیشتر شما می‌شوند حتی با یک لبخند ساده.از دسته‌ی اول دوری کنید. شاد باشید. همان شخصی باشید که واقعا می‌خواهید.اگر کسی با این کار شما مشکل دارد ، او را به حال خود رها کنید.

 

 

متن بیخیال حرف مردم

اهمیت ندادن به فکر بقیه

 

 

منبع : نمناک /onehow.ir


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

مدل ابرو هاشور| مدل ابرو برای صورت های گرد و بیضی

مدل ابرو در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد و مهم است که مدل مناسب خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *