خانه / هنر در خانه / آدم های منفی باف | چگونه از تأثیر افراد منفی بر روی خود جلوگیری کنیم؟

آدم های منفی باف | چگونه از تأثیر افراد منفی بر روی خود جلوگیری کنیم؟

آدم های منفی باف | چگونه از تأثیر افراد منفی بر روی خود جلوگیری کنیم؟

به این مطلب امتیاز دهید

آدم های منفی باف : با آدمهای منفی چگونه برخورد کنیم ؟ چگونه از تاثیر آدم های منفی در زندگیمان جلوگیری کنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره زندگی بهتر ، راه های صحیح برخورد با آدم های منفی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 از افراد منفی دوری کنید

نحوه برخورد با افراد منفی گرا , آدم های منفی باف

 

 

با آدم‌های منفی، چگونه رفتار کنیم؟

آیا تا به حال دوست، همکار یا فردی در خانواده داشته‌اید که مدام حال‌تان را بگیرد و حس بدی به شما بدهد؟ این کار چه عادت او باشد و چه از خصوصیات اخلاقی او و چه هر چیز دیگری، به هر حال این آدمها گاهی می‌توانند چالش‌های جالبی در زندگی‌مان ایجاد کنند!

 

چطور جواب آدم‌های منفی را بدهید بدون اینکه خودتان منفی شوید

آدمهای «سمی» یا «منفی» می‌توانند نقش مهمی در زندگی ما ایفا کنند و اگر دقیق‌تر نگاه کنیم می‌توانیم ببینیم که در واقع هیچکس ذاتا منفی یا سمی نیست و صرفا مشکلی وجود دارد که باعث می‌شود از دید ما منفی به نظر برسد.

 

واقعیت این است که چیزهای زیادی می‌توانیم از این موقعیت‌ها یاد بگیریم. در این مطلب به شما می‌گوییم با چنین افراد و شرایطی چطور راحت‌تر برخورد کنید. فقط کافیست یادتان باشد به جای اینکه با یک اردنگی چنین آدمی را از خود دور کنید، از فرصت استفاده کنید و درمورد خودتان چیزهایی یاد بگیرید!

 

۱) ببینید چه چیزهایی می‌توانید از آدمهای منفی یاد بگیرید

یکی از اولین کارها و احتمالا مهمترین کاری که در زندگی خودم در مواجهه با افراد منفی انجام می‌دهم این است که از خودم می‌پرسم چه چیزی در این آدم مرا آزار می‌دهد، چه چیزی باعث می‌شود در مواجهه با این فرد احساس بدی داشته باشم، آیا تجربه یا خاطره‌ای تلخ را به یادم می‌آورد، آیا حس خاصی را در من برمی‌انگیزد، آیا مانعی بر سر راهم ایجاد می‌کند.

 

وقتی بفهمیم چه چیزی را در این آدم دوست نداریم و حالمان را بد می‌کند می‌توانیم بررسی کنیم آیا چیزی است که بتوانیم اول در وجود خودمان آن را کنترل یا هماهنگ کنیم. دلیل اینکه اول باید به خودمان نگاه کنیم این است که ببینیم این شخص چه نقشی می‌تواند در خودشناسی ما داشته باشد. بیشتر اوقات وقتی روی خودمان کار می‌کنیم این آدمها از زندگی‌مان ناپدید می‌شوند یا تغییر می‌کنند.

 

وقتی به خودتان نگاه می‌کنید ممکن است متوجه شوید مشکل از قضاوت شما در مورد این آدمهاست. یا ممکن است کارهایی انجام می‌دهند که شما دوست ندارید، شاید هم قابل اعتماد نیستند و برای همین مشکلاتی در زندگی‌تان بوجود می‌آورند. به هر حال هدف این است که با همان حس بد ادامه ندهید و در عوض نسبت به چیزی که در حال روی دادن است به یک صلح یا پذیرش نسبی برسید تا بتوانید عامل منفی را حذف کنید، نه لزوما آدمش را!

 

اگر بعد از بررسی‌ها دیدید راهی جز کنار گذاشتن آدم منفی از زندگی خود ندارید حالا می‌توانید با خیال راحت‌تری این کار را انجام دهید، موضوع این است که دلیل حذف آدمهای منفی از زندگی‌تان این نباشد که توان روبرویی با چیزی را که از درون خودتان آزارتان می‌دهد ندارید. بهترین نتیجه‌ای که خواهید گرفت این است که انگیزه‌های منفی درون خودتان را پیدا می‌کنید.

 

۲) برای خودتان وقت بگذارید

این هم تا حدودی با توصیه‌ی اول در ارتباط است: پیدا کردن چیزی که آزارتان می‌دهد. کمی عمیق‌تر به خودتان نگاه کنید، فاصله گرفتن از آدمهای منفی و وقت صرف کردن برای خودتان گاهی راهی بسیار عالی و موثر است که احساسات خودتان را در شرایط گوناگون محک بزنید و با هم مقایسه کنید. زمانهایی در زندگی وجود دارد که به هر دلیلی مجبوریم آدمهای منفی را اطرافمان داشته باشیم (مثلا در محیط کار)، اما اگر یاد بگیریم با فاصله گرفتن از این افراد و وقت گذاشتن برای خودمان، خود را شارژ کنیم می‌توانیم به یک صلح و آرامش درونی برسیم و درگیر قضاوتهای بی‌وقفه‌ای نشویم که ذهن‌مان را آشفته کند.

 

منظور این نیست که مجبوریم تا آخر عمر این اشخاص را تحمل کنیم، بلکه هدف این است که ببینیم به چه چیزی نیاز داریم و در نهایت یاد بگیریم باوجود آدمهای سمی و منفی، آرامش درونی خود را حفظ کنیم و دوست خودمان باقی بمانیم.

 

 ۳) قضاوت‌شان نکنید؛ واقع بینانه با آنها ابراز همدردی کنید

یکی از بزرگترین چیزهایی که می‌توانیم گرفتارش شویم و به آن عادت کنیم، قضاوت دیگران است. گاهی این کار را انجام می‌دهیم بدون اینکه حتی بدانیم! قضاوت یک نفر دیگر حتی می‌تواند آنقدر اعتیاد آور باشد که آن را صرفا به دلیل اینکه جزئی از نگرش و رفتار ما شده انجام دهیم و فراموش کنیم که نقاط قوت دیگران را هم ببینیم. ما دیگران را قضاوت می‌کنیم به این دلیل که کاری را انجام نمی‌دهند که ما دوست داریم یا مانند ما عمل نمی‌کنند.

 

دلیل قضاوت دیگران می‌تواند دستپاچگی و پریشانی، حسادت و یا حتی ترس باشد. علت قضاوت ما هر چه که باشد باید خود را از این عادت خودخواهانه رها کنیم. این خود ِ شما نیستید که قضاوت می‌کنید؛ بلکه این باورها و افکار و نگاههای خود پسندانه است که با با خلق توهمات و خیالات باطل به ما القا می‌کند که چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است.

 

۴) رفتار آنها را به خودتان نگیرید

ما همیشه هم از علت رفتارهای دیگران آگاه نیستیم. حتی اگر به نظر برسد این افراد دقیقا به «شخص» شما حمله می‌کنند، باز هم ممکن است موضوع تماما به شما مربوط نباشد. یادآوری این موضوع مهم باعث می‌شود نه تنها در درون‌تان به صلح بیشتری برسید بلکه کمک‌تان می‌کند کمتر خشمگین شوید و واکنش تند نشان دهید. همه چیز را شخصی تلقی کردن گاهی واقعا شرایط را ناخوشایند می‌کند.

 

۵) بدانید که نباید از رفتار آنها به سادگی هم بگذرید

منظور این است که نه به رفتار آنها واکنش تند و فوری نشان دهید و نه به سادگی از آن چشم پوشی کنید، بلکه باید موقعیت را تعدیل و کنترل کنید. شما این توانایی را دارید که با درک رفتارهای دیگران و انتخاب یک واکنش مناسب، روی دیگران تاثیر بگذارید. بعضی اوقات می‌توانیم بگوییم: بسیار خب او هنوز خیلی جوان و بی‌تجربه است، یا: این سلیقه‌ی اوست و اینگونه دوست دارد. باید قبول کنیم که گاهی آدمها جوری رفتار می‌کنند که مورد پسند همه نیست. تغییر دیدگاه نه تنها به نفع خودتان است بلکه به نفع همه‌ی آنهایی که در موقعیت هستند نیز می‌باشد.

 

۶) از اینکه بدون آنها ادامه دهید نگران نباشید

فاصله گرفتن از بعضی از آدمها همیشه یک انتخاب است. یادتان باشد که هدف این نیست که نسبت به افرادی که دلتان می‌خواست هرگز در زندگی‌تان نبودند جبهه بگیرید و برایشان نقشه بکشید، بلکه منظور این است که در همان مرحله‌ی اول تصمیم به ترک این آدمها نگیرید و با قضاوت نادرست و بدبینی آنها را حذف نکنید. توصیه‌های گفته شده را بکار ببرید و در نهایت اگر نتیجه‌‌ای را که انتظار می‌رفت نگرفتید انتخاب کنید. خود شناسی و رشد شخصیت، بخش بزرگی از این پروسه است و درک و تحسین دیگران می‌تواند انرژی زیادی به خودتان برگرداند.

 

 چگونه از تأثیر افراد منفی گرا بر روی خود جلوگیری کنیم

اگر چه ممکن است شما دیدی مثبت و متعادل در مورد زندگی داشته باشید ولی سر و کار داشتن با افراد بدبین و منفی گرا در خانه، سر کار، مدرسه و در بازی می‌تواند پس از مدتی واقعاً بر روی شما تأثیر گذاشته و شما را افسرده و دلسرد کند. انرژی منفی بر دیگران تأثیر می‌گذارد و موجب ایجاد احساس غم و مصیبت می‌شود. مبارزه با این تفکرات منفی‌گرایانه نیز بسیار سخت و انرژی بر خواهد بود.

 

به خصوص اگر نقش شما در این میان، تشویق کردن و دادن پیشنهادهای مختلف به یک فرد منفی گرا برای دیدن نیمه پر لیوان باشد، وضعیت برای شما از این هم بدتر خواهد بود. چرا که این شرایط به یک عادت همیشگی تبدیل خواهد شد. شما تلاش می‌کنید دنیای آن‌ها را کمی بهتر و شاد تر کنید ولی در عوض آن‌ها هر چیزی که نشان از حالت مثبت تر زندگی دارد را از بین می‌برند.

 

زمانی که فردی تلاش می‌کند دیدگاه شما از نیمه پر لیوان را به دیدن نیمه خالی آن تغییر دهد، از روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود استفاده کنید تا در مورد زندگی خود همچنان مثبت‌گرا بمانید و تحت تأثیر نگرش منفی افراد بدبین قرار نگیرید.

 

 نشانه‌های یک فرد بدبین را بشناسید

ممکن است در ابتدا به دلیل نگرش مثبتتان متوجه منفی گرایی و نگرش منفی شخص دیگر نشوید. البته با گذشت زمان نگرش منفی آن‌ها بیشتر مشخص می‌شود. اما بسیاری از افراد خوش‌ذات در مقابل افراد منفی گرا توجیهاتی همانند گفتن ” این فقط یک مقطع کوتاه از زندگی است” می‌آورند.

 

 

افراد منفی نگر

چگونه با افراد منفی و بدقلق رفتارکنیم؟

 

 

نشانه‌های نگرش منفی و بدبینی این‌ها هستند:

همیشه معتقدند هیچ‌چیز در زندگی‌شان خوب پیش نمی رود

هنگامی که مسائل آن طور که انتظارش را داشتند اتفاق نمی‌افتند، ناامید می‌شوند

 

در همه چیز، نکات منفی را می‌بینند

همیشه دلایل و بهانه‌های بسیاری در مورد آنکه چرا هیچ‌چیز خوب پیش نمی رود، دارند

حتی ممکن است به صورت نامحسوس، شما را به خاطر اینکه مسائل آن طور که انتظارش را نداشته پیش نرفتند مقصر بدانند!

 

به واکنش خود در مقابل افراد بدبین توجه کنید

ممکن است شما منفی گرایی فرد را تقویت کنید. اگر عکس‌العمل همیشگی شما این است که سعی می‌کنید مشکلی که از نظر فرد منفی گرا وجود دارد را حل کنید، در واقع ممکن است شما با دادن پاداش، روحیه دادن ، توجه کردن به او، ایجاد شرایطی که باعث شود او شاد تر باشد یا صرف انرژی خود برای تغییر نگاه منفی‌گرایانه او، این رفتارش را تأیید کرده باشید.

 

در مقابل تمایل درونی‌تان برای بهتر کردن زندگی و دید افراد منفی گرا مقاومت کنید.

خیلی از افراد منفی گرا نمی‌خواهند همانند شما خوش‌بین باشند. بر عکس، او رفتار خوب و نگاه خوش‌بینانه شما را به صورت راهی برای هدایت شما به سمت منفی نگری می‌بیند. او بیشتر به دنبال آن است که انجام تمام کارهای سخت در برنامه‌های آینده، ارائه ایده‌ها و راه‌حل‌ها برای اثبات اینکه او در اشتباه است را به گردن شما بیندازد.

 

درحالی‌که شما تلاش می‌کنید فرد منفی گرا را متقاعد کنید که شرایط در نهایت خوب خواهد شد، این مسئله باعث می‌شود فرد بدبین از اینکه در مرکز توجهات است لذت ببرد، ولی او همچنان سرسختانه بر عقیده خود باقی می‌ماند. در نهایت تنها نتیجه کار شما، تقویت روحیه منفی نگری و رفتار منفی‌گرایانه او خواهد بود.

 

برای مسائلی و مشکلاتی که فرد منفی گرا از آن‌ها شکایت می‌کند، چاره گزینی نکنید.

سعی نکنید او را متقاعد کنید که همه چیز روبه‌راه خواهد شد.

 

به دنبال ارائه راه حل و برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات و شکایات فرد بدبین نباشید.

در مورد مشکلاتی که برای فرد منفی نگر پیش آمده است، احساس گناه نکنید.

یعنی اگر او نمی‌خواهد خودش را تغییر دهد، نتیجه کارهایش بر عهده خود او خواهد بود.

 

اجازه دهید فرد منفی گرا خودش مسئولیت بدبینی‌اش را به دوش کشد

فرد منفی گرا، نکات منفی را می‌بیند، پس بگذارید نتیجه این بدبینی و منفی گرایی خود در مورد مسائل مختلف و زندگی هم برای خودشان باشد. در واقع کسی که معتقد است همه چیز اشتباه است و همیشه اتفاقاتِ ناخوش‌آیند از موفقیت او جلوگیری می‌کنند، یکی از خصوصیات کلیدی هوش هیجانی که همان خوش بینی است، را ندارد. بهتر است قبول کنید که این فرد می‌تواند به انتخاب خود دنیا را مکانی بسیار بد و سرد و بی‌روح ببیند و مطابق بادید خود از دنیا زندگی کند، یا بر خلاف آن تصمیم بگیرد زندگی را لذت‌بخش تر و روشن تر و شاد تر ببینند. اگر شما مرتباً برای فرد منفی گرا دل بسوزانید و تنها تکیه‌گاه او برای داشتن دیدی مثبت باشید، تغییر و تحول در شخصیت منفی بین او هیچ‌گاه به وجود نخواهد آمد.

 

به جای آن بهتر است تمام انرژی خود را صرف ساخت و بالا تر بردن روحیه، خوش بینی و مثبت نگری خود کنید.

 

به فرد بدبین بگویید او باید خودش تصمیماتی بگیرد که به بهتر شدن اوضاع منجر شود. گاهی با این وضعیت رو به رو می‌شوید که فرد مقابل در تصمیم‌گیری قاطع و مطمئن نیست و از شما می‌خواهد که مسئولیت تصمیم‌گیری را بر عهده بگیرید. ولی شما نباید بگذارید او از زیر بار این مسئولیت فرار کند.

 

هنگامی که شما قبول نمی‌کنید جهت بهبود شرایط فرد منفی گرا به جایش تلاش کنید، چندان دور از انتظار نخواهد بود که او از دست شما دلخور، عصبانی یا نسبت به شما بی‌اعتماد شود. هر چه رابطه نزدیک تر باشد، احتمال اینکه بدبینی و منفی نگری به شکل استفاده محسوس یا نامحسوس از طرف مقابل مورد استفاده قرار گیرد بیشتر خواهد بود.

 

از او پشتیبانی کنید

اگر فرد منفی نگر نمی‌خواهد کاری که شما می‌کنید را انجام دهد، بهتر است در مورد نگرانی‌ها و مشکلات با او هم دردی کنید و از نظر معنوی کمک‌حال او باشید. اشاره و تمرکز مستقیم بر مسائلی که فرد در موردشان بدبین است و ابراز همدردی در مورد نگرانی‌ها، مشکلات، ناخوشی‌ها و … عملی محبت‌آمیز و درعین‌حال روشی ماهرانه و ظریف برای برجسته کردن آن مسائل است. با این کار شما به مشکلات او توجه کرده و نشان می‌دهید که احساس او را درک می‌کنید در نتیجه او متوجه خواهد شد که شما مشکلات او را درک می‌کنید و برای او اهمیت قائل هستید، ولی همچنان نظرتان تغییر نکرده است.

 

به طور مثال به فرد منفی گرا که تمایلی به ملحق شدن به شما در انجام فعالیت‌ها ندارد، اجازه دهید به خانه برود، ماشین را بر دارد، یا همراه شما نیاید. با این حال شما بدون او آن کار را انجام دهید. مثلاً بگویید: ” خیلی متأسفم که شرایطت بد است. اگر کاری هست که باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشی، همان را انجام بده (مثلاً برو خانه، همین جا بمان، کارهای آسان تر را انجام بده و …) ”

 

هم دردی در مورد فرد منفی نگر روش بسیار خوبی برای نشان دادن تفاوت میان مثبت اندیشی و منفی گرایی، بدون نیاز به صرف انرژی زیاد برای متقاعد کردن فرد منفی گرا جهت دیدن نیمه پر لیوان است. به این صورت، شما می‌گویید از اینکه اوضاع به این شکل است متأسف هستید ولی خودتان را درگیر تفکرات منفی‌گرایانه او نمی‌کنید.

 

همچنان خوش‌بین بمانید

در همه چیز، نکات مثبت آن را ببینید و به خودتان یادآوری کنید که هر کسی در صورت بررسی موشکافانه و سرسختانه یک چیز، می‌تواند نقص و مشکل در آن پیدا کند. مشکل تر از آن، پیدا کردن راه حل و انجام اقدامی مثبت در آن جهت بر طرف کردن آن مشکل است. در واقع به جای متقاعد کردن فرد منفی گرا از طریق بحث و گفت و گو و آوردن دلایل محکم، بهتر است خیلی ساده به زندگی مثبت اندیشانه خود برسید و بگذارید اعمال و رفتار شما، به جای شما سخن بگویند.

 

وقتی فرد منفی گرا، در منفی نگری و صحبت از بدبینی افراط می‌کند، به حرف او گوش ندهید. نظرات بدبینانه او را نادیده بگیرید. اگر او چیزهایی می‌گوید که شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شما را مأیوس می‌کند، به آن‌ها توجهی نکنید. سعی کنید در عوض به چیزهای مثبت فکر کنید و هنگامی که فرد بدبین با شما صحبت می‌کند، بر روی آن چیزها مثبت تمرکز کنید. ممکن است با این کار کمی رویاپرداز به نظر برسید ولی بسیار بهتر از آن است که در مواجه با این افراد احساس بدبختی و ناخوشی داشته باشید.

 

سعی کنید از فرد منفی گرا دورباشید تا بتوانید دید مثبت و خوش‌بینانه را همچنان در خود پویا نگه‌دارید.

 

اگر در اطراف فرد بدبین احساس ناامیدی و یأس می‌کنید، فهرستی از ۵ چیز خوب در زندگی‌تان، بر روی کاغذ یا در ذهن تهیه کنید. زمانی که افکار منفی واقعاً شما را مأیوس و ناامید می‌کنند، از موارد داخل لیست به عنوان یک سپر در برابر آن‌ها استفاده کنید.

 

با افراد منفی گرا ارتباط نداشته باشید

در صورتی که مطمئن هستید افراد منفی نگر باعث یاس و ناامیدی شما می‌شوند، اگر امکانش وجود دارد بهتر است که اصلاً با آن‌ها در ارتباط نباشید. هر چند اگر این افراد از دوستان، همکاران یا خانواده شما هستند، دوری کردن از آن‌ها نه امکان‌پذیر است و نه روشی است که کسی مایل به انجام آن باشد. در این موارد، حداقل کردن زمانی را که با آن‌ها می‌گذرانید می‌تواند به سود سلامت و حس و حال خودتان باشد.

 

روابط دوستانه موثری با دیگر افراد خوش‌بین و مثبت اندیش ایجاد کنید. گذراندن زمان بیشتر با افراد خوش‌بین باعث افزایش روحیه شما شده و به شما اطمینان می‌دهد که وضعیت سلامت ذهن شما در حالت مناسب خود قرار دارد.

 

ولی برای قطع رابطه با افراد مختلف به دلیل تفکرات منفی‌گرایانه آن‌ها، باعجله اقدام نکنید. یادگرفتن کنار آمدن با افرادی که همانند ما نیستند، قسمت مهمی از فرآیند خودسازی و اجتماعی بودن است. داشتن محدودیت‌هایی در موضوع گفت و گو با افراد بدبین و میزان زمانی که تحت تأثیر رفتار آن‌ها هستید، روشی موثر و مفید برای مهار کردن حس ناخوش آیندی که در ارتباط با آن‌ها ممکن است پیدا کنید، است.

 

به خصوصیات مثبت فرد منفی گرا نگاه کنید

نگاه منفی‌گرایانه به مسائل تنها خصوصیت آن‌ها نیست! ویژگی‌های بسیار پیچیده‌تری هم در هر فرد وجود دارد، بنابراین به جای تمرکز بر روی جنبه‌های منفی به دنبال جوانب مثبت شخصیت او نیز باشید. آیا او فردی باهوش است؟ از شما حمایت می‌کند؟  آیا او آن‌قدر خاص و ویژه هست که به آنچه دیگران در مورد او می‌گویند اهمیت نمی‌دهد؟ آیا کار با او خوب و راحت است؟ بر روی ویژگی‌های مثبت هر فرد تمرکز کرده و به دنبال متعادل کردن موارد مثبت و منفی باشید، و در همین حال نگرش خود را قاطعانه حفظ کرده و مسئولیت بهتر کردن شرایط برای آن‌ها را قبول نکنید، تا آن‌ها راه خروج از منفی گرایی را به خودی خود پیدا کنند.

 

همانند فهرستی که در مورد ۵ چیز مثبت در زندگی خود درست کردید، سعی کنید حداقل ۳ ویژگی مثبت نیز در مورد فرد بدبین و منفی گرا یافته و هنگامی که با او در ارتباط هستید آن‌ها را ذهن خود مرور کنید. همچنین در صورتی که فرد منفی گرا فراموش کرده در چه زمینه‌هایی خوب است می‌توانید فهرست ویژگی‌های مثبتش را به او یادآوری کنید.

 

نکات و راهنمایی‌ها

اگر فرد مقابل در طرز تفکر خود بسیار سرسخت است، سعی نکنید او را تغییر دهید. دوستی که فقط به یک گفت و گوی نیروبخش و کمی روحیه دادن نیاز دارد را می‌توان به راحتی کمک کرد، ولی از تلاش برای تغییر شخصیت افراد بدبین خودداری کنید (چرا که عملاً وقت خود را هدر می‌دهید)

 

به او بفهمانید که او به شما احساس بدی می‌دهد. راه‌های زیادی برای گفتن این مطلب وجود دارد. در مورد آن خوب فکر کنید چرا که نباید آن‌ها را بیش از آنچه هستند، منفی گرا تر کنید.

 

منفی گرایی همیشه هم بد نیست. برخی از فلاسفه معتقد بودند که منفی گرایی تنها راه شادی واقعی در زندگی است، زیرا اگر همیشه انتظار بدترین‌ها را داشته باشید، هیچ‌گاه ناامید و دلسرد نمی‌شوید. و در مقابل احتمالاً یک فرد مثبت اندیش جواب خواهد داد: ” درحالی‌که برای بدترین‌ها آماده می‌شوی، انتظار بهترین‌ها را داشته باش”

 

هشدارها

همه مسائل دارای ویژگی‌های مثبت نیستند. اتفاقات بد رخ می‌دهند ولی این اتفاقات به این معنی نیست که آینده‌ای بسیار بد رو به روی شماست. اینکه هر اتفاقی را قبل از آنکه رخ دهد، یک مصیبت و بدبختی به حساب آورید، بدبینی و منفی نگری است.

 

علت منفی گرایی ممکن است افسردگی باشد. اگر چنین باشد، فرد منفی گرا نیاز به کمک‌های پزشکی و حرفه‌ای دارد.

 

 

ریشه منفی نگری

درمان منفی نگری

 

منبع : برترین ها / wiki2.5040.ir / بیتوته

‘);d.write(”);d.write(‘


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

صبح بخیر برای همسر ، پیام های صبح بخیر عاشقانه ، صبح بخیر برای تلگرام

صبح بخیر برای همسر : ارسال پیام صبح بخیر برای همسر یا عشق زندگیتان نشانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *